RSS

Wzory pism do spółdzielni

Diferente Mundio


Temat: ZNÓW KOMORNIK ?
Właśnie znów rozsyłane jest pismo spóldzielni z dnia 25.sierpnia br - podpisane tylko przez jednego członka zarządu, o zmianie konta spóldzielni na które należy wpłacać zobowiązania.

Wzorem poprzednich sytuacji związanych ze zmianami kont, następowało to z chwilą zajęcia kont spółdzielni przez KOMORNIKA.Ciekawy jestem czy ktoś z Państwa posiada bliższe informacje na ten temat ?

Pytanie to kieruję w szczególności do przedstawicieli Rady Nadzorczej, którzy z racji pełnionych funkcji powinni być na bieżąco informowani o finansowej sytuacji spółdzielni i okolicznościach związanych z jej bytem.
Nie oczekuję informacji od jej Przewodniczącego i pozostałych 4 - rech jej członków, ponieważ KŁAMIĄ i zamiast rozliczać promują Zarząd.
Źródło: przymetrze.fora.pl/a/a,266.htmlTemat: czynsz na nowe konto - firmy zewnętrznej
Lisie napisałeś prawie to samo co chciałem napisać
Już kiedyś na forum pisałem że pomysł jest przedni, ja też jutro wydrukuje 4200 kartek z numerem konta i niecztelnymi podpisami i pieczątkami.A pojutrze znajdziecie je w swoich skrzynkach pocztowych. W styczniu będę już na Kajmanach
Wracjąc do tematu, ja też z Lechborem czy innym XXX, żadnej umowy nie podpisywałem i na ich konto wpłacał nie będę.
Tak jak ktoś powyżej pisał wszystkie stare konta spółdzielni są aktywne.
Przy okazji mam jeszcze jedno spostrzeżenie: spojrzcie na wszystkie "dziwne" pisma ze społdzielni.Zawsze gdy pismo jest jakąś sciemą podpisy i pieczątki niby są, tyle że, nic nie da się z nich odczytać.Gdy pisma dotyczą jakiś nie istotnych spraw z czytelnością podpisów i pieczątek nie ma problemu.
Dobrym pomysłem jest złożenie pisma do społdzielni. Jeśli ktoś mógłby wyprodukować wzór, zapewne wpłynełoby to na ilość złożonych pism.
Źródło: przymetrze.fora.pl/a/a,314.html


Temat: PARKING
Nie wiem czy samo pismo coś da, najlepiej jest uchwalić taką rzecz podczas walnego zgromadzenia członków spółdzielni- to jest najwyższy organ ustawodawczy w spółdzielni i sami możemy podjąć uchwały. Na tegorocznym walnym nie było zbyt wielu członków z naszego osiedla. Rozpoczeliśmy zbieranie podpisów pod uchwałą o zmniejszeniu opłat parkingowych oraz opłat administracyjnych w garażach, ale niestety zbyt późno wystartowaliśmy i wiele osób dopiero było na etapie wykańczania mieszkań i nie udało się zbyt wiele podpisów zebrać. Ale myślę, że przy następnym walnym wcześniej wystartujemy i zbierzemy większą ilość podpisów - oraz oczywiście uda się zwiększyć frekfencję na walnym - co da nam większą siłę głosu... Mamy dużo czasu bo następne walne dopiero w przyszłym roku... Wzory uchwał mamy jakby ktoś był chętny
Źródło: osiedleporebagesia.fora.pl/a/a,122.html


Temat:
Mnie zastanawia jak oni "zamknęli" 2007 rok z nierozliczona wodą??
I teraz nagle po 3 latach stwierdzili że mieszkańcy za ową usterkę maja zapłacić??
Gdzie w tym wszystkim jest ubezpieczyciel??
Czy złożyli już Państwo pismo do spółdzielnie z prośba o podanie konkretów??
Jeśli tak to proszę podac wzór takiego pisma, bo tez chciałabym napisać.
Źródło: stryjenskich19.fora.pl/a/a,901.html


Temat:
Drodzy sąsiedzi jest taka informacja:


miesięcznik "Mieszkanie i Wspólnota"

udzielają bezpłatnych porad
dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych

w Warszawie: ul. Koszykowa 10

- czwartki godz. 14.00-16.00

- nadto, udzielamy porad telefonicznych pod numerem: (22) 621 37 18
- wyłącznie w czwartk godz. 13.00-15.00


- stały kontakt telefoniczny:
Witold Kalinowski - (501) 514 786
Genowefa Baziuk-Płaska - Redakcja „Mieszkanie i Wspólnota” (22) 864 34 78

W redakcji miesięcznika „Mieszkanie i Wspólnota” (Warszawa, ul. Grębałowska 23/25) dostępne są – także w sprzedaży wysyłkowej – poradniki książkowe:
- Pozaksięgowa ewidencja wspólnot mieszkaniowych
- Gospodarowanie we wspólnocie mieszkaniowej
- Wspólnota mieszkaniowa; 103 wzory dokumentów, pism i procedur
Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny:
(22) 864 34 78, fax: (22) 834 48 11 lub e-mail: redakcja@miwspolnota.waw.pl
Źródło: stryjenskich19.fora.pl/a/a,306.html


Temat: Wodnika budynek XI
Witam

Dzisiaj o 14.30 bede zostawiał pismo w społdzilni osoby zainteresowane poparciem pisama zapraszam do spoldzilni celem zlozenia podpisu.

wzor tresci pisma:
W związku z zawiadomieniem o Walnym Zgromadzeniu Spółdzielni zgłaszam zmianę do proponowanego porządku obrad polegającą na:

1. zmianę punktu 10 i nadanie mu treści:
10. omówienie sprawy przystąpienia Spółdzielni do Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych RP 00-013 WARSZAWA, ul. Jasna 1 i upoważnienia zarządu Spółdzielni do podjęcia działań w tym zakresie,

2. nadaniu punktowi 10 numeru 11 i dodaniu do tego punktu kolejnego tiret o treści:

- przystąpienia Spółdzielni do Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych RP 00-013 WARSZAWA, ul. Jasna 1 i upoważnienia zarządu Spółdzielni do podjęcia działań w tym zakresie nadając uchwale treść:


„Walne Zgromadzenie Mieszkaniowej Spółdzielni Budownictwa Ekologicznego w Gdańsku na podstawie art. 38 § 1 pkt 11 ustawy z dnia 16. 09. 1982r. Prawo spółdzielcze uchwala przystąpienie Spółdzielni do Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych RP 00-013 WARSZAWA, ul. Jasna 1 i upoważnia zarząd Spółdzielni do podjęcia działań w tym zakresie”,

3. nadanie punktowi 11 numeru 12 i kolejno stosowną zmianę numeracji pozostałych punktów porządku obrad.


Kazdy kto sie z tym zgadza niech zlozy podpis pod tym dokumentem dzis o 14.30 pod siedzibą spoldzielni. WYMAGANE JEST 10 podpisów aby zostalo to rozpatrzone.
Źródło: msbe.fora.pl/a/a,8.html


Temat: Przesunięcie terminu wpłaty wskaźnika waloryzacyjnego pismo
Zgodnie z ustaleniami naszej "spółdzielczej grupy członkowskiej" przedstawiam wzór pisma do spółdzielni:
---------------------------------------------------------------------


Warszawa dnia 16 lutego 2009 r

Jan Kowalski
02-793 Warszawa
ul. Mała 1
kom 60000000


Do Zarządu Spółdzielni „Przy Metrze”
Dział Inwestycji
Dotyczy: Umowy nr M 00; Inwestycja BelgradzkaZwracam się z prośbą o przesunięcie terminu wpłaty kwoty wynikającej z wskaźnika waloryzacyjnego o 2 miesiące.
Prośbę swa motywuje tym, że do tej pory Spółdzielnia nie sygnalizowała konieczności dopłat z tego tytułu, a w obecnej sytuacji na rynku kredytów nie jest możliwe otrzymanie w ciągu dwóch tygodni decyzji kredytowej, a tym samym dokonania wpłaty.
Ponadto termin ukończenia inwestycji przesunął się znacznie w stosunku do planowanego.


Z poważaniem

Jan Kowalski
-----------------------------------------------------------------------
Jeśli nie będzie żadnych uwag do treści to takie składamy.

Pzdr
mareK
Źródło: belgradzka.fora.pl/a/a,26.html


Temat: Nadużycie zaufania na wielką skalę.
Teraz na arenę wydarzeń wkracza Józek Lewandowski!
Tak wkracza że podpisuje pisma redagowane dla niego przez ukrywajcych się podzielników Regalicy!
Przypominam że podzielniki Regalicy to osoby żądne czerpać zyski z podziału Spółdzielni!
Nie wiedzą jak to zrobić ale wiedzą że tego chcą!
A dlaczego taką żądzą posiadania Podzielniki pałają?
Ano dla korytka własnego - ta tak a jak a tak!
To Wam mówi Wenancjusz:
Józek Lewandowski nieboraka jest i tyle i pomóc mu trzeba w miarę: bo synalków na wzór i podobieństwo swoje chowa czyli na kandydatów na Burmistrzów i na Radnych Sejmiku ich wystawia!
Ale że tak się waży ludzi obrażać - to skaranie Boskie na nas prowadzi!
Wasz Wenancjusz Miły!
Źródło: gryfino.info/viewtopic.php?t=4632


Temat: Odszkodowanie za szybę
Witam, dzsiaj wymieniłem już drugą szybę w xr-ce, tylną (przednią wymieniałem we wrześniu z powodu odprysku spowodowanego przez kamień spod tira). Wczoraj, wieczorem wychodząc z uczelni zastałem fiestę z pokruszoną na maczek tylną szybą. Stała na parkingu pod kamienicą ponad 5 metrów od krawędzi dachu. Okazało się że szkodę wywołał kawał lodu z dachu. W miejscu wymiany szyby poradzili abym starał się o odszkodowanie od wspólnoty. Mam świadków, porę zdarzenia, zdjęcia i fakturę z wymiany. Wie ktoś może jak ma wyglądać takie pismo do spółdzielni? Dzwoniłem tam oczywiście podali mi adres oraz maila gdzie wysłać list. Czy ma ktoś może wzór takiego podania, z tego co słyszałem niemal bez problemów uzyskuję się zwrot.
Źródło: forum.fiestaklubpolska.pl/viewtopic.php?t=46247


Temat: internet
chodziło mi o sieć internetową, a nie o Rokadę. Chociaż tutaj brak możliwości również mi nie odpowiada tylko nie da się załatwić wszystkiego naraz. Żeby działać mój głos nie wystarczy musi być więcej osób, które chciałyby to zmienić i złożyć takie pisma w Spółdzielni jeżeli ktoś jest zainteresowany to mogę przesłać wzór pisma, które ja składam.
Źródło: inicjatywa.oswiecenia.net/forum/viewtopic.php?t=21


Temat: antena bazowa na balkonie
mam antene futura 5/8 od usera domino.pl. Spoldzielnia nie zgodzila sie na montaz na dachu (wyslane pismo zgodne ze wzorem). Czy da rade zamontowac ja na balkonie jakos? czy tez bede musial miec na to zgode? i jak z swr przy takim zamocowaniu? duze szumy beda?
Źródło: cb-forum.pl/viewtopic.php?t=10402


Temat: Rozliczenie waloryzacji kosztow budowy
Szanowni Państwo,

Właśnie z żoną otrzymaliśmy korespondencję z Drimex-Bud S.A. w sprawie opłaty waloryzacyjnej o wskaźnik GUS (podstawa § 4 ust. 5 naszych umów mieszkaniowych).

Tym samym zauważam:
1. Żądanie to niestety jest zasadne i zgodne z prawem, jednakże niezrozumiałe jest dlaczego dopiero od rozpoczęcia inwestycji (maj 2007 r.) otrzymujemy pierwszy w tej sprawie informacje. Przecież, oddanie inwestycji pierwotnie planowane było do I kwartał 2009 r. Teraz termin ten został przesunięty na koniec II kwartału 2009 r.
2. Ponadto, trzeba zauważyć, iż pismo w tej sprawie dziwnie zbiegło się z sytuacją, w której w listopadzie wskaźnik GUS pierwszy raz od maja 2007 r. zmalał. Oznacza to, że w okresie od grudnia 2008 r. do lipca 2009 r. (trzy kwartały inwestycyjne) wskaźnik ten najprawdopodobniej będzie malał, obniżając nasz współczynnik waloryzacyjny. Przypuszczam, że realnie może on spać max o 4 punkty bazowane, co wpłynęłoby na zmniejszenie wymaganej nawet o połowę. Ocenie Drimex-Bud posługuje się wskaźnikiem 9 ,6 punkowym (%).
3. Sytuację, w której Drimex-Bud żąda opłaty waloryzacyjnej, z jednoczesny przesunięciem terminu realizacji inwestycji, należy uznać za niedorzeczną. Oczywistym jest, że mają do tego prawo, jednak ze względu na przesunięcie terminu realizacji inwestycji, należy „wspólnym głosem opowiedzieć się” za takim rozliczeniem, jednak w momencie przekazania kluczy do mieszkania. Obecnie nie ma żadnych gwarancji, że wpłacając żądane dopłaty waloryzacyjne, inwestycja zostanie ukończona do końca II kwartału 2009 r. Dowodzi tego, sposób przyjętej obrony Drimex-Bud co do przesunięcia realizacji inwestycji. Oprotestowanie wycinki drzew! Co dalej…
4. Obecnie, coraz bardziej odczuwalny jest „kryzysy finansowy”. Banki odmawiają udzielania kredytów na inwestycję, które nie są dokończone w 100%. Skończył się czas kupowania „dziury”. Dla wielu osób (tak mniemam), może być to bardzo duży problem z uzyskaniem jakichkolwiek środków na opłatę waloryzacyjną. Jest to kolejna przesłanka, że rozliczenie powinno nastąpić przy oddaniu kluczy do mieszkania.
5. W związku z obecną sytuacją na ryku mieszkaniowym w Warszawie, w przypadku wspólnego działania co do „grupowego” wypowiedzenia umów mieszkaniowych, Drimex-Bud oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa przy Metrze byłyby w ogromnych tarapatach, nie ma popytu na mieszania. Po prostu banki nie udzielają kredytów…
6. Zapis § 11 naszych umów mieszkaniowych (Rozwiązanie Umowy) jest niezgodny z prawem (stanowisko UOKiK i Sądów – str. 54 raportu z kontroli wzorów umów stosowanych w umowach deweloperskich, Warszawa, lipiec 2007 r.). Są i inne kwiatki, np. co do wysokości kary ujmowanej Drimex-Bud, posiadającego „notabene” umocowanie (pełnomocnictwo) do reprezentowania Spółdzielni Mieszkaniowej przy Metrze w zakresie wszystkich sprawa związanych z mniejszą inwestycją.
7. Zasadnym wydaje się zażądanie od Drimex-Bud oraz Spółdzielni Mieszkaniowej przy Metrze, wyjaśnień co do stanu prac naszej inwestycji, a ponadto przedstawienia przepływów finansowych w tym zakresie.
Jako członkowie spółdzielni jesteśmy władzą najwyższą, coś na zwór Walnego Zgromadzenia w spółce akcyjnej (właścicielami spółki). Tym samym nasze prawa względem Spółdzielni Mieszkaniowej przy Metrze są bardzo duże. Proszę o tym nie zapominać…

W związku z powyższym proponuję pilne spotkanie w niniejszej sprawie. Najlepiej z początkiem tego tygodnia, np. środa o godz. 19 – Galerii Ursynów. Cel uzgodnienie wspólnych działań w niniejszej sprawie.
Kontakt mailowy do mnie: dante74@poczta.onet.pl
Źródło: belgradzka.fora.pl/a/a,22.html


Temat: Przegląd prasy

Siekierami w ptasią stołówkę na Mokotowie
Katarzyna Ziemnicka
2008-11-18

Spółdzielnia mieszkaniowa Mokotów nasłała dozorców, żeby zniszczyli karmniki dla ptaków. - A my tę spółdzielnię stawialiśmy za wzór - ubolewa Krzysztof Górnicki z urzędu Mokotowa.

Ptasia stołówka przy Wołoskiej istniała od czterech lat. Ratowała, zwłaszcza zimą, tysiące ptaków przed głodem. - Żeby karma dla nich nie walała się na trawnikach, zaproponowaliśmy spółdzielni karmniki. Dostaliśmy zgodę i zamontowaliśmy dwa dwupoziomowe, w których codziennie żywiło się ponad 200 ptaków, głównie gołębi - mówi dr Wiesław Nowicki, ornitolog i członek spółdzielni Mokotów. Na profesjonalne, porządne karmniki spółdzielnia wydała ponad tysiąc złotych. Żeby ptaki nikomu nie przeszkadzały, zamontowano je obok śmietników. Obok znalazło się miejsce na pojemnik, do którego mieszkańcy wrzucali suchy chleb.

- Opiekowanie się ptakami zmieniło samych mieszkańców. Już nie wyrzucali jedzenia do śmietnika. Czy to były suchary, czy chleb, czy ciastka, wszystko lądowało w pojemniku - mówi Jerzy Zbroja, główny opiekun ptaków. Dozorczyni przyniosła mu pismo, z którego wynikało, że rada osiedla postanowiła karmniki usunąć. - Nie podała żadnego uzasadnienia, więc napisałem, że się nie zgadzam. To nic nie dało. We wtorek rano wpadło kilkunastu dozorców i zniszczyło karmniki - opowiada pan Zbroja. Uważa, że ich działanie to wyjątkowa bezmyślność. - Jeśli już spółdzielni przeszkadzało dokarmianie ptaków, to mogli nam dać czas na przeniesienie stołówki, np. do parku. A tak spółdzielnia wyrzuciła w błoto pieniądze swoich członków - mówi pan Jerzy.

- Te ptaki integrowały mieszkańców. Mój mąż kroił i moczył dla nich chleb. To, co zrobiono, jest głupie i nieludzkie. Zwłaszcza, że rozwalono karmniki teraz, gdy za pasem zima - żałuje Danuta Wdowialska.

Dr Nowicki podkreśla, że rada osiedla nie może zarządzać majątkiem spółdzielni, a za taki uważa karmniki. - Ptaki wspierało ogólnopolskie towarzystwo ochrony ptaków i urząd dzielnicy, który dawał pieniądze na ziarno dla nich. Mokotów mógł się poszczycić, że ma miejsce przyjazne ptakom. Władze spółdzielni to zniszczyły - mówi ornitolog.

- Właśnie ze względu na karmniki stawialiśmy tę spółdzielnię za wzór dla innych. Gdy dowiedzieliśmy się, co się stało, natychmiast poprosiliśmy Henryka Hebdę, prezesa spółdzielni o wyjaśnienia - mówi Krzysztof Górnicki, szef dzielnicowego wydziału ochrony środowiska.

Pan prezes nie wypowiedział się wczoraj dla "Gazety", bo o tym, z kim rozmawia, decyduje jego sekretarka. - Nie dam numeru jego służbowej komórki, bo na pewno by nie chciał, żeby mu przeszkadzać - oznajmiła nam pani sekretarka.

Dr Nowicki uważa, że ptaki i tak wrócą na osiedle. - Od lat są przyzwyczajone, że tu dostaną jedzenie. Nie wiem, co spółdzielnia chciała swoją bezsensowną akcją osiągnąć, ale na pewno nie uda jej się przegonić ptaków - mówi Wiesław Nowicki.


źródło
Źródło: forum.bocian.org.pl/viewtopic.php?t=42