RSS

wzór przedsądowe wezwanie do zapłaty

Diferente Mundio


Temat: Odzyskanie odszkodowania od firmy kurierskiej -cieżka sprawa
Witam.

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc, gdyż mam poważne problemy z odzyskaniem jak mi się wydaje należnego odszkodowania od firmy kurierskiej. Sprawa ma się następująco...

W kwietniu nadalem za pośrednictwem firmy kurierskiej OPEK sp. z o. o. przesyłke. Był to stelarz demonstracyjny do sprzętu elektornicznego o wymiarach wys ok 180cm, szer 100cm, gł. 50cm. Dość cieżka konstrukcja zrobina z drewna oraz włókiem sztucznych. Ze względu na to, że wydawało mi się że jedyne co można zrobić z tak mocną konstrukcją to poobijać jej boki, została owinięta w folie bąbelkową. Kurier przyjechał i bez żadnych zastrzeżeń przyjął paczkę, która została ubezpieczona na 1600zl, paczke nadałem jako osoba fizyczna ..... 2 dni później przyjeżdża kurier z firmy Opek i mowi ze ma dla mnie przesyłke od firmy OPEK!!! paczka była zawinięta w czarną folię dlatego nie było widać co to jest. Kurier także mowił że nie ma pojęcia co to jest. udało mi się później sprawdzić i się okazało, że jest to moj stelarz. Został spisany protokół zniszczenia - skoda całkowita, a następnie złożyłem reklamację do fimy opek. na moją reklamację otrzymałem odpowiedz - krótko mowiąc napisali, że firma nie odpowiada za szkody gdyż paczka była niewłaściwie zapakowana i przygotowana do transportu.....! Złożyłem ponowną reklamacje w ktorej powołałem sie na odpowiednie przepisy i dostałem odpowiedz, że na moją szkodę odpowiada ubezpieczyciel firmy Opek - Gerling Polska! Napisali, że mam przesłać do nich wszystkie właściwie doumenty dotyczące sprawy. Dołaczyli także korekte faktury vat z powodu " uznianie reklamacji".

Tak wiec wysyłam dokumenty do wskazanej fimy ubezpieczeniowej, firma odpisuje i odmawia wypłaty odszkodowania ze względu, zgadnijcie na co....na to, że "przesyłka była niewłaściwe zapakowana, a ubezpieczyciel nie odpowiada za szkody wyrządzone w niewłaściwie zapakowanych paczkach. Oczywiscie napisalem odwołanie od decyzji ktore wysłałem 09.06.2006. Do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi na moje odwołanie od decyzji od firmy ubezpieczniowej...Co teraz zrobić czy pisać juz ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty, jeśli tak czy ktoś z Was posiada jakiś wzór takiego wezwania?

Prosze o Wasze opinie oraz porady


pozdrawiam
Źródło: biznesforum.pl/viewtopic.php?t=2230Temat: Odzyskanie odszkodowania od firmy kurierskiej -cieżka sprawa
Dziekuje bardzo za rady. Mysle, ze jutro wybiore sie do rzecznika praw konsumenta. Czy macie może jakies linki do jakis wzorow przedsadowego wezwania do zaplaty?
Źródło: biznesforum.pl/viewtopic.php?t=2230